Dzisiaj jest: 18.4.2024, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
WYBIERZ JĘZYK

Wyspa słońca

Autor: Ewa Salwin
Kategoria/cykl: powieść historyczna
Typ okładki: miękka ze skrzydełkami
Stron: 336
Wydawca: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2024
Ocena:
Link do zakupu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5096974/wyspa-slonca

Michaił Aleksandrowicz to główny bohater książki pt. „Wyspa słońca” autorstwa Ewy Salwin. Jest rok 1917 a on wraz z żoną zostaje zmuszony do przeprowadzki do N-ska. Ze starego świata pozostały im tylko wspomnienia. Na nowo muszą układać swoje życie. Nic nie jest pewne wokół panującego chaosu. Ludzie zaczynają znikać bez śladu, a pukanie do drzwi wywołuje przerażenie. Nasz bohater jest pisarzem, ale wprowadzona cenzura utrudnia mu pisanie i tworzenie nowych historii. Nie radzi sobie z nową rzeczywistością i nie potrafi pogodzić się z tym co zostało utracone …


 

Słowa, które nigdy nie padły, przeszły samoistnie w unikanie czułości. Obojętność chroniła ich oboje przed ponownym zawodem, nie mogła jednak uchronić przed wspomnieniami, z którymi każde musiało zmierzyć się samotnie”.

Wyspa słońca” to powieść historyczna, w której autorka przeplata rzeczywistości z fikcją. Autorce udaje się oddać klimat tamtych czasów. Nie jest to lekka książka.

Ja spodziewałam się tu zupełnie innej historii. Fabuła niestety mnie nie porwała. Akcja toczy się tu powoli. Kilkukrotne do niej podchodziłam i zmęczyłam ją, ale była strasznie nużąca, a język jakim posługiwali się bohaterowie tego nie ułatwiał.

Ta książka jest ciekawą propozycją dla tych, którzy lubią książki historyczne, a także tych, co lubią gdy autor wchodzi w dany klimat w całości .

Dajcie znać kto czytał? I jakie są wasze odczucia?


 


 


 


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.