Dzisiaj jest: 21.2.2024, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
WYBIERZ JĘZYK
Ogłoszenie:

MEDICALSPEC Centrum Medyczne - choroby zakaźne Wrocław

dodano: 2024.01.23 ważne do: 2024.04.22 wyświetleń: 35
Szczegóły ogłoszenia:

Ilość kleszczy w naszych lasach zwiększyła się ogromnie w ostatnim czasie, a spora ich część niestety jest nosicielami niebezpiecznych chorób, w tym boreliozy. Borelioza jest bardzo podstępna, gdyż przez wiele lat czasami nie daje ona żadnych widocznych symptomów, a przez ten czas bakteria atakuje różne wewnętrzne narządy. Z tego też powodu po każdorazowym ugryzieniu kleszcza trzeba obserwować dokładnie, czy nie zaczną się jednak pojawiać jakieś świadczące o zakażeniu objawy.

Bardzo charakterystyczny jest rumień, lecz nie występuje on za każdym razem, niekiedy pojawiają się też stany przypominające przeziębienie lub grypę. Jeżeli ktoś ma jakieś podejrzenia co do choroby, to zrobić sobie powinien test, pozwalający ją potwierdzić lub wykluczyć. Jeżeli okaże się, że jednak zostało się zarażonym tym patogenem, to należy jak najszybciej zacząć odpowiednie leczenie, najlepiej w jednej ze sprawdzonych przychodni. A taką na przykład się znajdzie za pomocą wyszukiwarki, po wprowadzeniu w niej hasła hepatolog wrocław.

+Tekst Sponsorowany+

ul. Inżynierska 29a, 53-228 Wrocław
 +48 / 883555891
+48 / 577788700
 rejestracja@medicalspec.pl
 
Kontakt
Medicalspec
woj. dolnośląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.