Dzisiaj jest: 19.7.2024, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
WYBIERZ JĘZYK

Wakacje pełne magi

Autor: Katarzyna Wierzbicka
Kategoria/cykl: literatura dziecięca
Typ okładki: twarda
Stron: 272
Wydawca: Wydawnictwo Mięta
Rok wydania: 2024
Ocena:
Link do zakupu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5113263/wakacje-pelne-magii

Hej!!! Zdarza wam się sięgnąć po książkę dla dzieci? Ja przyznaje, że od czasu do czasu tak. Pierwszy powód jest taki, że lubię wiedzieć co w trawie piszczy, a drugi jest dość prosty mam w domu troje nastolatków i dzięki temu, wiem co im zaproponować.

Jak jest u was?

Wakacje pełne magii” to najnowsza książka Katarzyny Wierzbickiej, która skierowana jest dl dzieci.

Książka swoją premierę miała 15 maja 2024r, a przepiękne ilustracje do niej wykonała Wioletta Herczyńska.

Główną bohaterką tej książki jest Magda, która po ojcu odziedziczyła czytanie w myślach. Niestety zarówno Magda jak i jej tata muszą ukrywać swoje zdolności. Osoba z takimi zdolnościami nazywana jest Iskrą, a nadzwyczajne umiejętności ukazują się u niej zazwyczaj w okresie dojrzewania.

W tym roku Magda zamiast spędzić lato u swojej babci czarownicy, musi wyjechać z rodzicami na kemping nad jezioro. Dziewczynka jest strasznie niezadowolona z tego powodu.

Bycie córką czarownika to twardy orzech do zgryzienia”.

Podczas tego wyjazdu dochodzi do zjawisk paranormalnych, a nasza bohaterka spotyka słowińskie demony. Do akcji zostają przydzieleni członkowie Rady by pomóc w rozwiązaniu zagadki.


 

Nigdy do tej pory tata nie pozwolił mi uczestniczyć w żadnym magicznym rytuale. Spodziewałam się czegoś mrocznego i pełnego magii. Zagęszczającego się wokół nas mroku oraz nastroju grozy i tajemniczości”.

Kto porywa małe dzieci i dlaczego ?

Co wspólnego ma z tym instruktor z Biura Bezpieczeństwa Magii ? Gwarantuje, że nudzić się nie będziecie. Książka wciąga od pierwszych stron. Już sama okładka przyciąga wzrok, dodatkowy atut to, że jest to twarda oprawa i czcionka, która ułatwia szybkie czytanie. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Najbardziej kibicowałam Magdzie. Dziewczynka mimo młodego wieku bardzo mi zaimponowała. Jest to pierwsza część więc niecierpliwie przebieram nogami na dalszy ciąg. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wiem, że nie ostatnie.

Myślę, że każdy mały książkoholik, nastolatek, będzie zadowolony i usatysfakcjonowany po lekturze.

Ta pozycja idealnie wpisuje się w nadchodzące wakacje, a wręcz jest to pozycja obowiązkowa…!!!


 


 

PS „Wakacje pełne magii” dostępne są również jako e-book i audiobook.

Miłej lektury!


 


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.