Dzisiaj jest: 19.7.2024, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
WYBIERZ JĘZYK

Arabskie łzy

Autor: Tanya Valko
Kategoria/cykl: literatura obyczajowa/romans
Typ okładki: miękka ze skrzydelkami
Stron: 664
Wydawca: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2024
Ocena:
Link do zakupu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5108259/arabskie-lzy

Arabskie łzy” to powieść Tany Valko, która zapewnia czytelnikom pełne zrozumienie konfliktu w Strefie Gazy. Autorka przestawia kultury muzułmańskie i żydowskie jednocześnie ukazując wydarzenia, które maja miejsce w tym skonfliktowanym terenie. Swoją premierę miała ona 14 maja 2024 roku. „ Arabskie łzy” to siedemnasta cześć „ Orientalnej sagi”. Na samym początku poznajemy Darie Binladem, której lekarze nie dają zbyt dużych szans na wyzdrowienie. Rodzina musi podjąć bardzo trudną decyzję, a mianowicie odłączyć chorą od aparatury podtrzymującej życie albo podać ją eksperymentalnej terapii, która tania nie jest. Jej siostra Marysia ma problemy małżeńskie i spotkanie z mężem jej chorej siostry pobudza dawne uczucia względem niego. Na uwagę zasługuje tez Nadia wnuczka Hamida i Darii, która w swoim życiu przeszła już bardzo dużo. Dzięki tym bohaterom poznacie Arabię  Saudyjską, poczujecie klimat miejsc w których przebywają i zmierzycie się z i ich bolączkami.

Mąż musi szanować żonę, zapewnić jej utrzymanie zaspokoić jej potrzeby seksualne”.

Czy w tak zawiłym społeczeństwie można znaleźć szczęście?

Tana Valko umiejętnie w zawiłą fabułę wpłata fakty dotyczące Arabii Saudyjskiej, Izraela czy Gorącej strefy. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wiem, że nie ostatnie.

Nie czekając na reakcję koleżanek, zmierza w wytyczonym przez siebie kierunku. Do czasu można komuś pomagać, bo kiedy na szali kładzie się własne życie, instynkt przetrwania bierze górę”.

Bardzo interesuje mnie tematyka Orientu i Bliskiego Wschodu, już sama okładka przyciąga wzrok, a tytuł idealnie oddaje to co serwuje nam autorka.

Jeśli chcecie przeżyć podróż po innych kulturach i przy okazji poznać tę historie, to ja bardzo was do tego zachęcam .


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.