Dzisiaj jest: 21.2.2024, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
WYBIERZ JĘZYK

Podróżniczki w czasie

Autor: Gabi Feliksik
Kategoria/cykl: opowiadania, powieści dla dzieci
Typ okładki: miękka
Stron: 107
Wydawca: Million
Ocena:
Link do zakupu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5090078/podrozniczki-w-czasie

RECENZJA PATRONACKA

Basia i Hania to główne bohaterki książki autorstwa Gabi Feliksik pt. ,,Podróżniczki w czasie''. Dziewczynki są siostrami i dzięki mamie są zafascynowane historią. To właśnie podczas jednej z wycieczek w podziemiach  jednego z zamków w Łęczycy, znajdują zegarek, który ma niesamowite właściwości przenoszenia w czasie. Dzięki niemu dziewczyny stają się świadkami ważnych wydarzeń z dawnej polski.

Podczas pierwszej wyprawy zwiedzały gród i cofnęły się do 14 kwietnia 996 r i były świadkami chrztu polski. Zegarkiem nie wolno było się bawić więc dziewczynki korzystały z niego tylko raz w tygodniu. Kolejna ich wyprawa, to bitwa pod Cedynią 24 czerwca 972 r., a potem zjazd w Gnieźnie w 1000r. Po każdej z wypraw szukały szczegółowych informacji w wujku Google.

Basia i Hania były bardzo zachwycone swoim znaleziskiem, ale przyszedł  moment, że te podróże zaczęły je nudzić. Więc zaczęły szukać informacji o kobietach z tamtych czasów ich roli i osiągnięciach . Dzięki temu tajemniczemu znalezisku dziewczynki odbył wiele podróży i lepiej poznały historię Polski. Już się nie kłóciły i spędzały więcej czasu razem.

„Kiedyś się kłóciłyśmy, rywalizowałyśmy ze sobą, a te nasze wspólne podróże w czasie zbliżyły nas do siebie i sprawiły, że zaczęłyśmy odczuwać radość ze spędzania czasu w dwójkę”.

Jestem przekonana i gwarantuję, że ta książka spodoba się waszym dzieciom. Pomoże zrozumieć historię , ponieważ wszystkie ważne wydarzenia są  dokładnie opisane.  Nudy tu nie brakuje, z każdym nowym rozdziałem czeka nas nowa ekscytująca wyprawa. Bardzo polubiłam nasze bohaterki za ich determinację i dociekliwość by grzebać w przeszłości.

Autorka czaruje nas swoim piórem dzięki czemu książkę można przeczytać w jeden wieczór. Już sama okładka przyciąga wzrok i daje do myślenia, a jej autorką jest Monika Januszkiewicz.

Książka podzielona jest na rozdziały. Jest ich siedemnaście, a każdy z nich przyozdobiony. Poza ozdobami w tej pozycji znajdziemy też ilustracje. 

Ta książka przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 12-15 lat.

Przekonajcie się sami. Ja gorąco polecam!!!
 

Premiera 12.10.2023
 

Moje logo znajdziecie na okładce książki.


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.