Dzisiaj jest: 17.6.2024, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
WYBIERZ JĘZYK

Ekipa na tropie. Niezapomniane urodziny

Autor: Magda Stachula
Kategoria/cykl: Ekipa na tropie (tom 2) literatura dziecięca
Typ okładki: twarda
Stron: 176
Wydawca: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2023
Ocena:
Link do zakupu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5088312/ekipa-na-tropie-niezapomniane-urodziny

Magda Stachula, to autorka thrillerów, która udowadnia, że doskonale odnajduje się jak autorka książek przygodowych dla dzieci, które zachwycają także dorosłych czytelników.

,,Ekipa na tropie. Niezapomniane urodziny'' autorstwa Magdy Stachuli, to drugi tom książki,,Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy''.

Bohaterami są dwaj bracia Kuba i Filip. Narratorem opowiadania jest Filip i to z jego perspektywy poznajemy wydarzenia.

Chłopiec wraz z rodzicami przygotował niezwykłą niespodziankę dla starszego brata, Kuby. Chce by brat miał niezwykłą imprezę urodzinową. W tym celu wyjeżdżają nad jezioro, gdzie czekają na nich sąsiadki, Oliwka i Jagoda. Impreza wypada w ostatni weekend października. Wszystko zostało zawczasu ustalone. Filip wraz z dziewczynkami wymyślił sporo atrakcji. Wpadają też na pomysł by uczcić zbliżające się święto Halloween, przejść się po domach w myśl zabawy: cukierek albo psikus. Jednak podczas spaceru Filip ma wrażenie, że ktoś ich obserwuje, a właściciel ostatniego domku nie proponuje im cukierków tylko wybiera psikus, czym zaskakuje dzieciaki, bo one nie wzięły takiej opcji pod uwagę....

Prawdziwym bohaterem jest ten, kto potrafi się przeciwstawić grupie, jeśli ta zachowuje się nieodpowiednio, a wręcz nieodpowiedzialnie”.

Co zrobią dzieci?

Kto je śledził?

Czy dzieciaki posłuchają się starszych?

Aby poznać odpowiedzi na wyżej postawione pytania, sami będziecie musieli doczytać. Gwarantuje, że nudzić się nie będziecie. Choć to literatura dla dzieci znajdziemy tam przepis na zupę dyniową i mamy dokładnie wyjaśniony obrzęd dziadów.

Książka jest przepięknie wydana w twardej oprawie. Historia została podzielona na trzynaście rozdziałów, a każdy z nich przyozdobiony trzema babeczkami. W książce znajdziemy też przepiękne ilustracje autorstwa Łukasza Silskiego, a całość dopełnia duża czcionka, która ułatwia czytanie.

Choć to drugi tom, to ja uważam, że znajomość pierwszego nie jest tu potrzebna.

Myślę, że ta pozycja ucieszy niejednego małego czytelnika i świetnie sprawdzi się jako prezent.


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.