Dzisiaj jest: 29.11.2023, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
WYBIERZ JĘZYK

Żołnierka gorejąca

Autor: Mirosława Kostecka
Kategoria/cykl: biografia, autobiografia, pamiętnik
Typ okładki: miękka
Stron: 306
Wydawca: Wydawnictwo Debiutant
Rok wydania: 2022
Ocena:
Link do zakupu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5059430/zolnierka-gorejaca

Żołnierka gorejąca”,to książka Mirosławy Kosteckiej napisana w formie pamiętnika i to ona wraz z przyjaciółmi są głównymi bohaterami opisywanych wydarzeń.

Autorka w swojej książce porusza wiele trudnych tematów, które uważane są za tabu. Swoje wspomnienia zaczyna od momentu, w którym jako młoda dziewczyna rozpoczęła karierę w wojsku. Jej marzeniem było zostać żołnierzem, ale nie spodziewała się, że z powodu płci będzie traktowana jako pracownik gorszej kategorii. Ciągle była narażona na seksizm i głupie odzywki, a w najgorszym przypadku molestowanie czy gwałt.

Wojsko to było miejsce, w którym do zawsze chciałam być i w końcu na dobre w nim wylądowałam. Od najwcześniejszego dzieciństwa miałam z nim do czynienia”.

Autorka zwraca też uwagę na rytualne obrzezanie, czyli brutalne okaleczenie narządów płciowych, które odbywa się bez znieczulenia i w bardzo niehigienicznych warunkach. Walka z tym procederem jest niezwykle trudna, ponieważ najczęściej to matki stoją na straży kontynuowanie tej okrutnej tradycji.

Kamerun to piękny kraj, Afryka w pomniejszeniu, gdzie występują wszystkie klimaty, gdzie są pustynie i rzeki obfite w wodę i urodzajne obszary, gdzie mieszają się liczne kultury i zwyczaje, ale też gdzie kwitnie handel dziećmi, żywym towarem, a niewolnictwo jest prawie oficjalne, szczególnie na głębokiej prowincji”.

Nasza autorka stworzyła też zakon którego priorytetem było by walczyć z przymusowym obrzezaniem i aborcją w krajach arabskich. Bardzo ciężko było mi przebrnąć przez pewne opisy.

Jest to kontrowersyjna i szokująca lektura, która wywołuje wiele emocji. To po prostu emocjonalny wulkan. Jestem pełna podziwu za poświęcenie siostry Mirosławy.

Człowiekiem stajemy się przez całe życie i to jaki poziom „człowieczeństwa” osiągniemy zależy od tego, z jakiego poziomu startujemy”.

Ta książka porusza i wzrusza...

Pokazuje problemy Afryki i innych rejonów świata,w których działała siostra Mirosława.

Zachęcam do lektury, ta książka jest tego warta.
Przekonajcie się sami!!!


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.